Baduchowski Tenis

rezerwacja kortów
rezerwacja kortów

Zgrupowanie i Półkolonie Tenisowe 2015

Zgrupowanie tenisowe oraz tenisowe półkolonie w Miętnem były lipcową propozycją Szkoły Tenisa Wojciecha Baduchowskiego dla dzieci i młodzieży pragnących aktywnie spędzić wakacyjny czas i podnieść poziom tenisowych umiejętności.Pierwsza z imprez skierowana była do młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz miała charakter typowo sportowy. Dwa treningi tenisowe dziennie przeplatane zajęciami ogólnorozwojowymi, obiadem oraz odpoczynkiem w basenie kąpielowym stanowiły nie lada wyzwanie dla uczestników, tym bardziej że upały mocno dawały się we znaki.

Jako, że na zgrupowaniu przypadkowych osób nie było, wszyscy udźwignęli trudy treningowe i na koniec rozegrali tradycyjny już turniej Powitanie Lata w dwóch kategoriach uwzględniających staż treningowy i poziom zaawansowania.

W pierwszej „Masters” zwyciężył Olek Traczyk, pokonując w finale Pawła Witka, a trzecie miejsce zajął Jaś Kopyść. W drugiej „Draft” pierwsze miejsce zajął Bartek Kobus, drugie Dominik Wysocki, a trzecie Michał Jaroń. W turnieju dziewcząt zwyciężyła Paulinka Pliwka przed Jagodą Owczarczyk i Olą Rękawek.

Tydzień później korty w Miętnem wypełniły dzieci ze szkół podstawowych i młodsze, uczestnicząc w kolejnej edycji Tenisowych Półkolonii – imprezy, którą śmiało można nazwać festiwalem radości i zabawy.

Oprócz zajęć tenisowych (dwa razy dziennie) dzieci pływały, brały udział w różnych konkursach (m in. na plakat o tematyce tenisowej),rysowały, malowały, lepiły, wycinały, a nade wszystko zawierały nowe wakacyjne znajomości, poszerzając krąg kolegów i koleżanek.

W tym wszystkim pilnie trenowały i kształtowały swój sportowy charakter, przygotowując się do kończącego półkolonie turnieju, w którym zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:
kl. I i II – Ania Brzozowska,
kl III – Wiktoria Pałyska,
kl IV – Mikołaj Fic,
turniej drużynowy – Jakub Liszewski i Franio Dobrowolski.

Wszystkie dzieci na uroczystym zakończeniu przy akompaniamencie braw rodziców otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy, podziękowania i… obiecały sobie spotkanie w przyszłym roku.

Z kolei dzieci gorąco podziękowały trenerom i opiekunom, nie kryjąc wzruszenia i pytając, kiedy następny trening? Zgrupowanie Tenisowe oraz Tenisowe Półkolonie są częścią składową autorskiego programu Szkoły Tenisa Wojciecha Baduchowskiego oraz UKT „Garwolin 2012” – „Od malucha do seniora” mającego na celu popularyzację tej dyscypliny sportu mieście i powiecie od wielu lat.