Baduchowski Tenis

rezerwacja kortów
rezerwacja kortów

Regulamin

CHALLENGE JUNIOR 2014 – REGULAMIN

  1. Tenisowy Challenge Junior ma na celu popularyzację tenisa ziemnego wśród młodzieży szkolnej i wyłonienie najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowej.

2.Organizatorem rozgrywek jest Szkoła Tenisa Wojciecha Baduchowskiego i Uczniowski Klub Tenisowy „Garwolin 2012”

3.Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest podpisanie oświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w rozrywkach przez rodziców bądź innych prawnych opiekunów ,co jest równoznaczne z akceptacją regulaminu challengu.

4.Spotkania rozgrywane są na kortach Szkoły Tenisa w Garwolinie i w Miętnem oraz CSiK Garwolin. Koszty wynajmu kortu zawodnicy dzielą na pół – na finały rozgrywek korty udostępnione będą bezpłatnie.

5.Odpowiedzialność za dzieci w trakcie rozrywanych spotkań – poza turniejem finałowym,gdzie opiekę nad uczestnikami zapewnia organizator – biorą rodzice. Podpisanie oświadczenia stanowi również o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału dziecka w rozgrywkach.

6.Uczestnicy rozgrywają mecze swoimi piłkami – na finały piłki zapewnia organizator.

7.W turnieju nie biorą udziału osoby z przeszłością zawodniczą tj. klasyfikowane na listach PZT – dla tych osób organizatorzy planują osobną kategorię rozgrywkową.

8..Faza zasadnicza Challengu składa się z dwóch turniejów gry pojedynczej.Suma punktów zdobytych w tych turniejach decyduje o kolejności wg. nst.. klucza: za 1 miejsce-14 pkt, 2-12, 3-10, 4-8,pierwsze w turnieju pocieszenia-6pkt, 2-5 pkt, 3 -4 pkt, 4-3 pkt. Wszyscy poza pierwszą ósemką-jeden punkt. Wyłoniona tą drogą najlepsza ósemka rozegra między sobą Turniej Masters.

-Do Turnieju Masters automatycznie kwalifikują się: Zwycięzca ubiegłorocznej edycji oraz Halowy Mistrz Garwolina gimnazjów – oni stanowią pierwszy koszyk w losowaniu do grup A i B.Pozostałe sześć miejsc wypełniają zawodnicy wg największej ilośći zdobytych punktów w dwóch turniejach losowani parami. Zawodnicy którzy zajmą dwa pierwsze miejsca w grupach uzyskują awans do półfinałów, które są rozgrywane wg klucza A1-B2 vs B1-A2. Zwycięzcy spotkają się w finale, a pokonani zmierzą się w meczu o 3.miejsce. Zawodnicy z 3.miejsc  w grupach grają mecz o 5.miejsce, a zawodnicy z 4.miejsc  grają o miejsce siódme.

Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale, a przegrani w meczu o 3.miejsce.

10.Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów z tie-breakami, przy stanie 1-1 decyduje super tie-break.