Baduchowski Tenis

rezerwacja kortów
rezerwacja kortów

Regulamin Challenge Debiuty Rafael Nadal 2024

 1. Organizatorem Challenge jest Szkoła Tenisa i Uczniowski Klub Tenisowy „Garwolin 2012”
 2. Challenge ma na celu popularyzację tenisa w środowisku lokalnym, doskonalenie umiejętności tenisowych wśród młodzieży, a także wdrożenie do sportowej rywalizacji na różnych etapach zaawansowania.
 3. W rozgrywkach nie mogą brać udziału tenisiści posiadający aktualną licencję zawodniczą PZT, oraz mający za sobą przeszłość zawodniczą (notowani na listach PZT).
 4. Za zwycięstwo zawodnik otrzymuje jeden punkt, każdy może zagrać z każdym jeden raz. O kolejności po fazie zasadniczej decyduje większa ilość wygranych spotkań, w dalszej kolejności bilans setów, wygrane sety, bilans gemów.
 5. Spotkania rozgrywane są do dwóch wygranych setów z klasycznymi tie brekami do 7 pkt. Przy stanie 1:1 w setach rozgrywany jest super tie break do 10 pkt z przewagami. Bezpośrednio po meczu należy przesłać jego wynik sms – em (603 938 377) bądź mailem ( wojtek.baduchowski@op.pl )
 6. Spotkania można rozgrywać na kortach otwartych w Miętnem, Garwolinie (korty przy Garwolance), a także w hali tenisowej przy ulicy Olimpijskiej. Koszty wynajmu obiektu dzielone są na pół (cena wynajmu kortów za godz. dla kategorii rozgrywkowej Debituty Rafael Nadal: cegła miętne 40 zł, trawa miętne 30 zł, hala tenisowa do godz 16 – 40 zł, po 16 – 50 zł, sb, ndz 50 zł. Poza meczami challenge uczestnicy tej kategorii mogą korzystać z kortów trawiastych nieodpłatnie w nieograniczonej ilości, po wcześniejszej rezerwacji u zarządcy.
 7. Faza zasadnicza rozrywana jest do dn 01.09.24, aby zostać sklasyfikowanym, należy rozegrać min. 6 spotkań.
 8. Do fazy Masters awansuje 6 zawodników z najlepszym bilansem punktowym: dwóch najlepszych po fazie zasadniczej awansuje bezpośrednio do półfinału (nr 1, 2), pozostali rozgrywają spotkania barażowe wg klucza 3-6, 4-5. Zwycięzcy tych spotkań awansują do półfinału i zostaną dolosowani do nr 1, 2. Wygrani rozgrywają mecz o pierwsze, pokonani o trzecie miejsce.
 9. Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie w zależności od przebiegu rozgrywek, możliwy jest klasyczny Masters z podziałem na dwie grupy dla ośmiu najlepszych zawodników po fazie zasadniczej wg klucza: gr A: nr 1,4, gr B: nr 3,2, nr 5,6,7,8 zostaną przydzielone do grup A i B drogą losowania. Do półfinału awansuje dwóch pierwszych z grup i zagrają wg klucza A1- B2, A2-B1, zwycięzcy o pierwsze, pokonani o trzecie miejsce.
 10. W trakcie rozgrywania spotkań uczestnicy nie znajdują się pod opieką organizatora, rozgrywają mecze samodzielnie za zgodą rodziców, którzy biorą odpowiedzialność za dzieci w tym czasie.
 11. Partnerami wspierającymi Tenisowy Challenge są Urząd Miasta Garwolin, Recman sp. z.o.o., Powiatowe Zrzeszenie LZS.
 12. Szczegółowych informacji udzielam w razie potrzeby pod nr 603 938 377 – Wojciech Baduchowski