Baduchowski Tenis

rezerwacja kortów
rezerwacja kortów

Regulamin

CHALLENGE JUNIOR – REGULAMIN

1. Tenisowy Challenge Junior ma na celu popularyzację tenisa ziemnego wśród młodzieży nie przekraczającej wieku gimnazjalnego i wyłonienie najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowej.

2.Organizatorem rozgrywek jest Szkoła Tenisa Wojciecha Baduchowskiego i Uczniowski Klub Tenisowy „Garwolin 2012”

3.Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest podpisanie oświadczenia przez rodziców bądź innych prawnych opiekunów dziecka, co jest równoznaczne z akceptacją regulaminu Challengu Junior.

4.Spotkania rozgrywane są na kortach Szkoły Tenisa w Garwolinie i w Miętnem oraz CSiK Garwolin. Koszty wynajmu kortu zawodnicy dzielą na pół – na finały rozgrywek korty udostępnione będą bezpłatnie.

5.Odpowiedzialność za dzieci w trakcie rozrywanych spotkań – poza turniejem finałowym,gdzie opiekę nad uczestnikami zapewnia organizator – biorą rodzice. Podpisanie oświadczenia stanowi również o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału dziecka w rozgrywkach.

6.Uczestnicy rozgrywają mecze swoimi piłkami – na finały piłki zapewnia organizator.

7.W turnieju nie biorą udziału osoby z przeszłością zawodniczą tj. klasyfikowane na listach PZT – dla tych osób organizatorzy planują osobną kategorię rozgrywkową.

8a.Faza zasadnicza Challengu będzie trwać od 1.05 do 30.08.2013 – wyłoniona tą drogą najlepsza czwórka rozegra między sobą Turniej Masters.

Po fazie zasadniczej ustalona zostanie kolejność wg dwóch kryteriów: A- liczby wygranych spotkań, B- % wygranych spotkań

· Za pierwsze miejsce w danej klasyfikacji zawodnik otrzymuje 1 pkt., za drugie 2 pkt. itd. Suma punktów z obu klasyfikacji ustala końcową kolejność po fazie zasadniczej (im mniej punktów tym wyższy ranking);

· Przy równej ilości punktów o kolejności decyduje:

– bezpośredni mecz

– większa ilość wygranych,

– % wygranych.

8b.Turniej Masters

4 zawodniczki, które zajmują po fazie zasadniczej najwyższe miejsca gra w Turnieju Masters. Zostają oni podzielone  wg następującego klucza:

1-4

2-3

Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale, a przegrani w meczu o 3.miejsce.

9.Zawodnicy w fazie zasadniczej sędziują sobie sami wg. instrukcji organizatora – dopuszczalna jest pomoc organizatora w postaci wyznaczenia sędziego na poszczególne spotkania.Turniej Masters jest rozgrywany w obecności arbitra.

10.Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów od stanu 2/2 z super tie breakiem zamiast trzeciego seta.