Baduchowski Tenis

rezerwacja kortów
rezerwacja kortów

HMG 2017 Relacja

Czarek Adamowicz i Mateusz Rosiński zwyciężyli w VI edycji Halowych Tenisowych Mistrzostw Garwolina w grze podwójnej pokonując w finale obrońców Tytułu, parę Mieczysław Kargol/Maciej Zowczak 7/6 7/6. W meczu o trzecie miejsce Mariusz Leszek i Paweł Pałyska pokonali debel Dariusz Migas/Zbigniew Kot. Turniej rozgrywany był w ramach obchodów Jubileuszu 25 lecia Szkoły Tenisa, a Patronat nad nim objął tradycyjnie Przewodniczący Rady Miasta Garwolin Pan Marek Jonczak.

11-12.03.2017 od wczesnych godzin rannych hala tenisowa przy ul. Olimpijskiej tętniła życiem i kipiała od emocji, a obsada Turnieju godna była wydarzenia na które środowisko tenisowe czekało całą zimę. O poziomie rywalizacji może świadczyć fakt, że Mistrzowie Tenisowego Challenge 2016, para Paśnicki/Mikołajczak pożegnała się z Turniejem już w pierwszej rundzie, a w większości spotkań o zwycięstwie decydowały pojedyncze piłki. Mistrzowski debel Adamowicz/Rosiński, który powstał spontanicznie przed Turniejem (zawodnicy nigdy wcześniej ze sobą nie grali) okazał się piorunującą mieszanką i przetoczył się po rywalach nie tracąc w całym Turnieju nawet seta! Obydwaj tenisiści Imponowali potężnymi serwisami i ….spokojem, znakomicie się uzupełniając. W ten sposób Czarek do zdobytego w 2014 roku Mistrzostwa w grze pojedynczej dołożył Tytuł deblowy. Dla Mateusza to pierwsze tak znaczące osiągnięcie w imprezie tej rangi. Po raz pierwszy na podium Halowych Mistrzostw znalazła się para Leszek/Pałyska zdobywając brązowe medale.

Turniej przebiegał w znakomitej atmosferze – rekordowa obsada (14 par deblowych), optymalny system do dwóch wygranych setów, dużo nowych par i świeżej energii, wysoki poziom sportowy spotkań – to wszystko sprawiło że z przyjemnością obserwowałem poczynania tenisistów, w tym naszych wychowanków. Nad przebiegiem zawodów czuwała Karolinka,(przy mojej skromnej pomocy) za co chciałem jej bardzo serdecznie podziękować. Dziękuję też i gratuluję wszystkim tenisistom, którzy wspaniałą, sportową walką odwdzięczyli się za zaproszenie do Turnieju.

Na uroczystym zakończeniu Przewodniczący Rady Miasta Pan Marek Jonczak wręczył tenisistom okolicznościowe dyplomy i medale, nie szczędząc organizatorom i zawodnikom ciepłych słów. Partnerem wspierającym finansowo organizację VI Halowych Tenisowych Mistrzostw Garwolina jest Urząd Miasta Garwolin.